Tlačová správa: V Bratislave sa stretnú regulátori z desiatich európskych krajín (17. 9. 2012)

 

Rada pre vysielanie a retransmisiu je hostiteľom v poradí už štvrtého stretnutia Stredoeurópskeho fóra regulátorov (Central European Regulatory Forum - CERF). Na dvojdňovom zasadnutí predstaviteľov regulačných orgánov privíta vo štvrtok zástupcov Česka, Maďarska, Poľska, Slovinska, Chorvátska, Srbska, Rumunska, Cypru a Francúzska.   

Regulátori združení v CERF-e sa stretávajú pravidelne raz ročne, vždy v inej krajine. Na stretnutiach spoločne diskutujú o frekventovaných problémoch súvisiacich s televíznym a rozhlasovým vysielaním, ktoré sa vyskytujú v každom z členských štátov CERF-u a nadobúdajú nadnárodný charakter. „Ide o výmenu informácií z oblasti legislatívy, hľadáme možnosti zlepšenia spolupráce v prípadnom udeľovaní licencií zo zahraničným presahom či riešenia sťažností spojených s vysielaním licencovaným v inom z členských štátov CERF-u,“ priblížil niektoré z cieľov zasadnutí predseda Rady pre vysielanie Miloš Mistrík.
 
Obsahom tohtoročného zasadnutia Stredoeurópskeho fóra regulátorov, ktoré sa bude konať 20. a 21. septembra 2012 v bratislavskom hoteli Radisson SAS Carlton bude napríklad ochrana maloletých v ére reality show, reklama a sponzoring vo vysielaní či dodržiavanie kvót pre využívanie európskych nezávislých diel a programov vysielaných s multimodálnym prístupom. „Ide o problémy, ktoré pravidelne riešime aj na Slovensku, patria k najčastejším podnetom divákov a poslucháčov. Často sa nás pýtajú, ako sa k týmto otázkam pristupuje v zahraničí, chcú porovnať, či slovenská Rada rozhoduje prísne alebo benevolentne, či sú naše sankcie mierne alebo naopak príliš vysoké, zaujíma ich, aká je disciplinovanosť vysielateľov v iných krajinách“, doplnil M. Mistrík. CERF 2012 teda prinesie odpovede na najaktuálnejšie otázky mediálnej praxe, umožní spoznať rozhodovaciu činnosť regulačných orgánov v európskych krajinách a porovnať ju s pomermi na Slovensku.

 Kompletný program zasadnutia CERF 2012 prikladáme ako prílohu tejto tlačovej správy. Po skončení zasadnutia budeme prezentovať spolu so zástupcami zahraničných regulátorov najzaujímavejšie informácie na krátkej tlačovej besede. O čase a mieste konania tlačovej besedy Vás budeme včas informovať.  
Kontakt pre médiá:
Mgr. Lucia Jelčová
Odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou
Rada pre vysielanie a retransmisiu
tel.: +421 2 20 90 65 03
mobil: +421 918 696 286
mail: lucia.jelcova@rada-rtv.sk 

Súbory na stiahnutie/prezeranie:

Prípadné námety a pripomienky k tejto stránke, prosím, oznámte na: office@rvr.sk, resp. tel. č. + 421 2 20 90 65 03.
Pri použití informácií z tejto www stránky žiadame uvádzať zdroj: www.rvr.sk - Rada pre vysielanie a retransmisiu.

 

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pi So Ne

Rýchly prístup

Žiadosti o licenciu / registráciu
Registrácia retransmisie
Žiadosti o udelenie licencie na televízne vysielanie
Žiadosti o udelenie licencie na rozhlasové vysielanie

Výberové konanie

Právnická osoba Fyzická osoba

KDS,MMDS,MVDS,satelit

Právnická osoba Fyzická osoba
Žiadosti o udelenie licencie na digitálne vysielanie

Televízne vysielanie

Právnická osoba Fyzická osoba

Rozhlasové vysielanie

Právnická osoba Fyzická osoba

Databáza rozhodnutí Rady

Linky

Znak